Blog

Taniec z rekwizytami – Wyjątkowe taneczne SHOW

By 18 sierpnia, 2019 18 marca, 2020 No Comments

Taniec z rekwizytami – wyjątkowe taneczne SHOW

Pracując z tańcem w animacji będziecie często korzystali z rekwizytów tanecznych. Nie ma znaczenia, czy będziecie tańczyli z dziećmi, czy z dorosłymi. Dodanie do tańca barwnych gadżetów sprawi, że Wasze choreografie nabiorą nowego wyrazu i staną się atrakcyjniejsze nie tylko dla widzów, ale również dla samych tańczących. Taniec z rekwizytami wykorzystujemy często do zbudowania tanecznego SHOW. Przykłady takich tańców znajdziesz na naszych kursach.

Przygotowaliśmy dla Ciebie listę najbardziej przydatnych i ciekawych rekwizytów do tańca. Są to również rekwizyty… tanie i dostępne! Jesteś ciekawy?

Chustki do tańca. Chusty, chustki, chusteczki… znane i stosowane w tańcu praktycznie od zawsze. To jeden z najpopularniejszych rekwizytów… w polskich tańcach ludowych! Dzisiaj ludowe haftowane chusteczki i chusty zastępujemy najczęściej tiulowymi, zwiewnymi chusteczkami. Ubarwiają taniec oraz pozwalają na zróżnicowane wyrażenie praktycznie każdej emocji.

Parasolki. Każdy ma w domu parasol i wie, jak wiele uciechy przynosi kręcenie kolorową parasolką. Do tańca najczęściej wybieramy parasole tęczowe, którymi można kręcić, dzięki czemu uzyskujemy efekt wspaniałej, trójwymiarowej tęczy. Parasole można wykorzystać zarówno jako kolorowe tło taneczne, jak i jako… laskę do tańca!

Hula-Hop.  Doskonały zarówno do zabaw tanecznych z dziećmi (przeskakiwanie przez kałuże, pokonywanie przeszkód, wskakiwanie do obręczy itp.) jak i dla dorosłych! Świetnie sprawdzi się w choreografiach fitnessowych.

Wachlarze. Idealne do układów choreograficznych inspirowanych Dalekim Wschodem, czy tańcami dworskimi. Wszędzie tam, gdzie znajdują się damy są bowiem i wachlarze. Można się nimi przysłaniać, wachlować, maskować zakłopotanie, ale także wykorzystać w choreografiach żywiołowych, walecznych.

Balony! Tak, znowu balony… Nudne? Stare? Nie! Balony to rekwizyt ponadczasowy, z którym chętnie tańczą zarówno dzieci jak i dorośli. Balony to kolorowe, unoszące się szczęście, które uwielbia każdy.

 

Podobało Ci się? Zapisz się na nasze szkolenie on-line i opanuj nowe układy bez wychodzenia z domu. Zapisz się TUTAJ.

Zobaczcie przykładową choreografię z użyciem rekwizytu:

 

Choreografia jest częścią szkolenia Club Dance Class, które możecie obejrzeć TUTAJ.

Leave a Reply

Strefa studenta

Tutaj zalogujesz się do swojego konta lub je utworzysz.
Po opłaceniu kursu będzie dostępny na koncie student (moje kursy).