Blog

Scenariusze urodzinek dla dzieci

By 3 czerwca, 2020 No Comments

Dzieci cały rok czekają na ten jedyny i wyjątkowy dzień swoich urodzin.
Razem z nami możesz sprawić, że zapamiętają go na długo. Wiemy jak trudne jest samodzielne przygotowanie imprezy urodzinowej, dlatego postanowiliśmy zainspirować Cię kilkoma sprawdzonymi pomysłami na urodzinki według konkretnych scenariuszy.

  1. PSI PATROL, to uwielbiana bajka maluchów. Utożsamiają się z tytułowym bohaterem Marshallem, kochają słodką Everest, chcą być tak dzielni jak Chase. Spraw dzieciom radość i poprowadź urodzinki właśnie w tym temacie!

Przykładowa zabawa 🙂

Groźny pożar – animator przygotowuje salę – rozwiesza sznurki w sali – trzeba je przyczepić tak, by umieszczone były około 0,5 m nad ziemią. Należy je przykleić do ścian pod różnym kątem.
Dzieci przechodzą na drugą stronę sali i starają się nie dotykać sznurków, które są płomieniami ognia.
Na drugim końcu sali stoi animator, który trzyma w dłoniach hula-hop, do którego przymocowane są papierowe płomienie. Dziecko stara się przez nie przejść, nie dotykając płomieni.

2. KRAINA LODU, jest specjalnie dedykowana dla dziewczynek. Każda mała księżniczka marzy by wyglądać jak Elsa czy Anna. Chłopcy za to kochają śmiesznego Olafa, który zawsze wszystkich rozbawia. Zabawy śnieżynek, mroźne tańce, a może lodowy tor przeszkód?

Przykładowa zabawa 🙂

Taniec zamrażaniec – dzieci swobodnie tańczą w rytm muzyki. Kiedy muzyka ucicha, animator mówi: „Kolana i dłonie na ziemi zostają i na chwilę się zamrażają”. Dzieci muszą położyć na podłodze tylko dłonie i kolana. Próbujemy się nie ruszać do momentu, kiedy muzyka ponownie nie zagra. W kolejnych rundach podajemy inne części ciała.

3. KACZOR DONALD, od lat bawi kolejne pokolenia i gromadzi coraz więcej fanów. Kto nie kocha pełnych pomysłów trzech siostrzeńców Kaczora Donalda? Śliczna Daisy i zabawny Donald to niezwykle uwielbiana para. Zaproponuj urodzinki z kaczorkami!

Przykładowa zabawa 🙂

Kacze kałuże – w sali przygotowujemy kałuże, np. z niebieskich
szarf, niebieskich woreczków na śmieci. Dzieci chodzą po sali w rytm muzyki. Kiedy dzieci usłyszą słowa animatora:
„Idzie Kaczor przez podwórze
Oooooj jakie kałuże!”
Dzieci starają się przeskoczyć wszystkie napotkane po drodze kałuże.

4. DETEKTYW, to najlepsza zabawa dla małych szpiegów, odkrywców i poszukiwaczy przygód. Detektyw Monk, Detektyw Łodyga, Detektyw Pozytywka – nie jeden chłopiec marzy, aby wcielić się w te postaci!

Przykładowa zabawa 🙂

Co to może być? – dzieci siadają w kole na dywanie. Animator
wcześniej przygotowuje worek, do którego wkłada różne przedmioty. Dzieci po kolei wkładają rękę do worka, chwytają jeden przedmiot i starają się odgadnąć co to jest. Gdy dziecko poda nazwę przedmiotu,
to wyciąga go z worka i wszyscy sprawdzają, czy mały detektyw miał rację.
UWAGA! – worek musi być z takiego materiału, by nie było widać rzeczy włożonych do środka!

5. KRÓL JULIAN I PRZYJACIELE, nietypowy i niemożliwie śmieszny król, którego kochają dzieci z filmu MADAGASKAR. To prawdziwy idol dla maluchów lubiących się wygłupiać i dobrze bawić. Wyścig pingwinów, Misja Wiewiór, a może lodowy spacer pingwinów? Mamy wiele pomysłów na urodzinki w tym temacie!

Przykładowa zabawa 🙂

Pingwin do pingwina – dzieci dobierają się parami i tańczą w takt muzyki. Co jakiś czas animator mówi, które części ciała obu osób mają się stykać np. dłonie, brzuchy, plecy, pupy itp. Dzieci dotykają się określoną częścią ciała i tańczą.

KOCHANI ANIMATORZY, mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Was do działania i nie możecie się już doczekać poprowadzenia urodzinek w jednym z tematów! Chcecie więcej pomysłów?

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy 52-stronicowy E-BOOK, o tutaj https://www.animatorcenter.com/produkt/jak-zorganizowac-urodzinki-dla-dziecie-book-nowosc/?v=9b7d173b068d

Życzymy najwspanialszych animacyjnych urodzinek!

 

Leave a Reply

Strefa studenta

Tutaj zalogujesz się do swojego konta lub je utworzysz.
Po opłaceniu kursu będzie dostępny na koncie student (moje kursy).